جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 39061
  تاریخ انتشار : 5 آذر 1392 19:39
  تعداد بازدید : 375

  میرکاظمی مطرح کرد:

  جای خالی وزیر دستگاه اجرایی در هیئت واگذاری شرکتهای مشمول اصل 44

  رئیس کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر عدم تحقق اهداف اصل 44 قانون اساسی گفت: مشکلی که در روند اجرای واگذاری شرکت های مشمول اصل 44 وجود دارد این است که وزیری که شرکت زیر مجموعه آن در قالب این قانون واگذار شده در هیئت واگذاری نقشی نداشته و تنها وزرای اقتصاد و دادگستری در این هیئت حضور دارند که این موضوع یک نقص محسوب می شود.

  جای خالی وزیر دستگاه اجرایی در هیئت واگذاری شرکتهای مشمول اصل 44

  سید مسعود میرکاظمی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وجود نقص در اجرای قانون سیاست های اصل 44 قانون اساسی و خصوصی سازی ،گفت: باید پذیرفت در تحقق اهداف اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی موفق نبوده ایم.

  نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مشکلی که در روند اجرای واگذاری شرکت های مشمول اصل 44 وجود دارد این است که وزیری که شرکت زیر مجموعه آن در قالب این قانون واگذار شده در هیئت واگذاری نقشی نداشته و تنها وزرای اقتصاد و دادگستری در این هیئت حضور دارند که این موضوع یک نقص محسوب می شود.

   این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: با اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی، باید بخشی از تصدی گری دولت کاهش می یافت و همچنین بهره وری تقویت و مشارکت مردم در اقتصاد افزایش می یافت که این اهداف تحقق نیافته و متاسفانه واگذاری ها به محلی برای ترمیم بودجه تبدیل شده است.

  میرکاظمی در پاسخ به این سئوال که واگذاری و خصوصی سازی شرکت های فعال در حوزه نفت چگونه بوده است، گفت: شرکت های پائین دستی در حوزه صنعت نفت، برخی پالایشگاه ها و پتروشیمی ها واگذار شده است.

  وی ادامه داد: زمانی که در وزارت نفت حضور داشتم متوجه شدم که در واگذاری شرکت های فعال در حوزه صنعت  نفت مشکل اصولی وجود دارد و زنجیره ارزش در خصوصی سازی این شرکتها حفظ نشده است، که مانع این کار شدم و اصلاحاتی در این زمینه صورت گرفت و نکته مهم این است که واگذاری هلدینگ خلیج فارس در راستای تحقق این هدف است.

  میرکاظمی افزود: درهرصورت باید در واگذاری شرکت های فعال در صنعت نفت به حفظ زنجیره ارزش توجه کرد تا تولید با مشکل جدی مواجه نشود.

  رئیس کمیسیون انرژی در مجلس شورای اسلامی، یادآورشد: یکی از مشکلات مهم در اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی مشکل در رد دیون دولتی با واگذاری شرکت های دولتی است که باید به این کار رسیدگی کرد./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
25