جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 39056
  تاریخ انتشار : 5 آذر 1392 19:35
  تعداد بازدید : 425

  حسینی صدر مطرح کرد:

  انتقاد از موازی کاری دستگاه های متولی محیط زیست/تلاش مجلس برای تشکیل وزارت محیط زیست

  سخنگوی فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس با انتقاد از نابسامانی در نحوه پاسخگویی نهاد های مرتبط با محیط زیست به مردم و مجلس، گفت: به منظور یکپارچه سازی اقدامات نهادهای مرتبط با محیط زیست و افزایش نظارت بر عملکرد نهادهای فعال در این حوزه، مجلس به دنبال تشکیل وزارت محیط زیست است.

  انتقاد از موازی‌کاری دستگاه‌های متولی محیط زیست/تلاش مجلس برای تشکیل وزارت محیط زیست

  مؤید حسینی صدر گفت ‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، توضیح داد: با توجه به اینکه میزان پاسخگویی سازمان حفاظت از محیط زیست نسبت به مجلس بسیار کم است، ضرورت دارد تمام سازمان‌های مرتبط با محیط زیست تحت عنوان یک وزارتخانه به فعالیت پرداخته و در قبال عملکرد خود پاسخگو باشند.

  نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی، گفت: در این شرایط با وقوع هر نوع مشکل و معضل زیست‌محیطی تنها یک نهاد  مسئول پاسخگویی خواهد بود و حساب خواهی از یک وزارتخانه صورت می‌پذیرد.

  وی با هشدار درباره وضعیت آلودگی هوا، تالاب‌ها، دریاچه‌ها و جنگل‌ها و مراتع، افزود: با ایجاد وزارتخانه محیط زیست حفاظت از آبها، میزان آلاینده‌های موجود در هوا، سلامت جنگل‌ها، سلامت‌ آبهای سطحی و آب‌های زیرسطحی در حیطه وظایف وزاتخانه مذکور قرار خواهد گرفت چرا که در این زمینه حساسیت‌های زیادی بین نمایندگان کشور وجود دارد و بیشترین سؤالات مرتبط با محیط زیست به این موضوعات محدود می‌شود.

  این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: علاوه‌ بر بحث حسابخواهی، با تشکیل وزارت محیط زیست مدیریت متمرکز بر حوزه‌های ملی و منطقه‌ای حاکم خواهد شد و موازی‌کاری‌ها به حداقل ممکن خواهد رسید.

  حسینی صدر ادامه داد: به عنوان مثال وقتی موضوع آلودگی هوا در تهران مطرح می‌شود چندین دستگاه در کنار هم شروع به تصمیم‌گیری می‌کنند و در همین یک ماه اخیر تصمیمات متفاوتی درباره زوج و فرد کردن خودرو ها گرفته شد که در بسیاری موارد با هم در تعارض بود.

  سخنگوی فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس گفت: وقتی وزارت محیط زیست تشکیل شود تصمیماتی زیربنایی در این خصوص اتخاذ خواهد شد و چنین تعارضاتی پیش نخواهد آمد./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
15