جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 39050
  تاریخ انتشار : 5 آذر 1392 19:2
  تعداد بازدید : 455

  با رأی موافق نمایندگان انجام شد؛

  تصویب طرح یک فوریتی استفساریه قانون تسهیلات استخدامی جانبازان

  نمایندگان مردم در خانه ملت با طرح یک فوریتی استفساریه تبصره 3 ماده 9 قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی جانبازان موافقت کردند.

  تصویب طرح یک فوریتی استفساریه قانون تسهیلات استخدامی جانبازان

  به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه 5 آذرماه) مجلس شورای اسلامی با طرح یک فوریتی استفساریه تبصره 3 ماده 9 قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی جانبازان موافقت کرده و آن را به تصویب رساندند.

  حسین طلا به عنوان پیشنهاددهنده یک فوریت طرح مذکور گفت: اگر جامعه به جانبازان اهمیت دهد فضای فرهنگی افزایش می یابد. در این قانون هر جانبازی که از پست مدیریتی برداشته شود برای آنکه بتواند از حقوق دریافت شده گذشته خود بهره مند شود، سیستم و ساختار اداری موظف است یک پست همتراز با نام ستاره دار ایجاد کند.

  وی یادآور شد: اما متاسفانه آنچه که امروزه رخ می دهد این است که برخی از دستگاه ها به بهانه اینکه سیستم آنها دارای چنین درخواستی نیست از اجرای آن طفره می روند لذا ما درصددیم با استفساریه این قانون نسبت به آن شفاف سازی کنیم.

  کاتب در مخالفت با یک فوریت طرح مذکور یادآور شد: قانونی که در سال 74 به تصویب رساندیم برای آن بود که جانبازان توانایی آن را نداشتند تا در دستگاه های اجرایی به صورت تمام وقت کار کنند لذا ما این قانون را تصویب کردیم تا پست همترازی برای این افراد ایجاد شود و دستگاه های اجرایی بتوانند مشکلات آنان را حل کنند.

  وی ادامه داد: لزومی ندارد تا پست مدیریتی برای آنها به صورت ثابت انجام گیرد و بهتر است طرح مذکور به صورت عادی مورد بررسی قرار گیرد.

  در ادامه میرقسمت موسوی در موافقت با طرح مذکور یادآور شد: چرا وقتی که می خواهیم در جای دیگر هزینه کنیم حاضریم میلیاردها تومان بپردازیم، اما وقتی حرف از هزینه برای جانبازان می شود اکثراً با مخالفت روبرو می شویم.

  وی ادامه داد: بحث استفساریه در طرح یادشده بحث مدیریتی نیست و جلوی اعمال سلیقه برخی از دستگاه های برای فعالیت جانبازان را می گیرد، لذا باید با درخواست یک فوریتی آن موافقت شود./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
46