جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38985
  تاریخ انتشار : 5 آذر 1392 0:0
  تعداد بازدید : 691

  رییس دادگستری جیرفت تاکید کرد:

  برخورد جدی با هرگونه تعرض به اراضی ملی

  رییس دادگستری جیرفت گفت: هرگونه تعرض به اراضی ملی را رسیدگی می کنیم و اراضی از دست متجاوزان پس گرفته می شود.

  10851.jpg به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کویر، احمدعلی انجم‌روز در جمع خبرنگاران با اظهار تاسف از روند رو به رشد آمار طلاق، خاطرنشان کرد: در جیرفت با وجود بافت فرهنگی، مذهبی و سنتی که طلاق را امری نکوهیده می‌دانند، آمار در این مورد افزایش زیادی داشته است.

  وی گفت: بر اساس تحقیقات انجام شده، بیش از 90 درصد موارد طلاق، ازدواج‌های بدون شناخت و تحقیق هستند که با دوستی و آشنایی در خیابان، میهمانی‌ها و سایر محافل عمومی به وقوع پیوسته است.

  انجم‌روز با اشاره به استحکام ازدواج‌هایی که با شناخت خانواده‌ها انجام می‌شود، ادامه داد: اگر مبلغان و صاحبان منبر در این زمینه ورود کنند با آگاهی‌بخشی به خانواده‌ها و جوانان از چنین ازدواج‌ها و سپس طلاق‌هایی پیشگیری می‌شود.

  وی به طرح پرونده در شورای حفظ حقوق بیت‌المال پرداخت و افزود: چند شرکت ثبت شده و مجوزدار در شهرستان جیرفت اقدام به تصرف اراضی منابع طبیعی کرده‌اند و پس از قطعه‌بندی برخی از این قطعه‌ها به فروش رسیده است، اما تاکنون سند محکمی دال بر تصرفات مسکونی ارائه نشده است.

  انجم‌روز افزود: منابع طبیعی به عنوان متولی این زمین‌ها علیه این شرکت‌ها دادخواست حقوقی ارائه کرده و روند بررسی آن با جدیت دستگاه قضا در حال انجام است.

  رییس دادگستری شهرستان جیرفت بیان کرد: این زمین‌های مورد بحث 100 هکتار است و تا بررسی و رای نهایی هرگونه عملیات خرید و فروش و تصرف در آن‌ها غیرقانونی و جرم است و با کسانی که در این پرونده قصور داشته یا دخالت کردند برخود قاطع می‌شود.

  انجم‌روز اظهار کرد: مردم در هنگام خرید زمین به اعتبار اسناد فروشندگان توجه داشته و از نهاد‌های مربوطه و مراجع ذیصلاح چون ثبت اسناد و املاک و منابع طبیعی استعلام کنند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
53