جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38984
  تاریخ انتشار : 4 آذر 1392 23:56
  تعداد بازدید : 468

  دادستان قزوین:

  اگر با ساخت و سازهای غیرمجاز برخورد می کنیم جای خوشحالی ندارد، زیرا ...

  دادستان قزوین گفت: اگر امروز با ساخت و ساز غیرمجاز برخورد می کنیم جای خوشحالی ندارد؛ چرا که دستگاه قضایی در واقع با نتایج کوتاهی های دستگاه های متولی برخورد می کند که این موضوع تلخ و دردناک است.

  91-8.jpgبه گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در شورای حفظ حقوق بیت المال، بیان کرد: اگر با کسانی که به منابع طبیعی تجاوز می‌کنند برخورد شود دیگر کسی به خود جرأت نمی‌دهد چنین کاری بکند، ولی کوتاهی در این خصوص موجب بدآموزی می‌شود.

  وی ادامه داد: تنها در موارد خاص که موضوع حمایت از تولید آن هم با ویژگی‌های خاص باشد حاضریم در صورت تأمین حقوق عمومی و دولتی و همچنین رعایت موارد قانونی با رأفت اسلامی برخورد کنیم.

  دادستان قزوین افزود: باید مسیری را طی کنیم که انفال، بیت‌المال و حقوق عمومی را تامین و حفظ کند و اگر در اجرای قانون موانعی نیز باشد با همدلی، هم‌افزایی، هم‌پوشانی، تدبیر و مصلحت کارها را به پیش می‌بریم.

  وی اظهار کرد: کسی که با قصد و عامدانه منابع طبیعی را غصب می‌کند با کسی که ورودش به این حوزه عامدانه نبوده، متفاوت است؛ بنابراین به هیچ وجه در برابر متجاوزان و غاصبان منابع طبیعی کوتاه نمی‌آییم، حتی اگر کسی شبانه تصرف کرده و چاه بزند و در زمین مذکور درخت هم بکارد باز هم دستگاه قضایی در برخورد با متخلفان قصور را جایز نمی‌داند.

  وی توضیح داد: به نظر می‌رسد موضوع ساخت و سازهای غیرمجاز باید در دهیاری‌ها و شوراها پیگیری شود تا قبل از ساخت و ساز اقدامات پیشگیرانه انجام شود؛ متاسفانه برخی از نقاط خود شوراها یا دهیاری‌ها به موضوع دامن می‌زنند.

  دادستان قزوین با اظهار تاسف از کوتاهی دستگاه‌های متولی در راهنمایی مردم برای پیشگیری از ساخت و ساز غیرمجاز عنوان کرد: ای کاش یک همتی داشته باشیم تا شاهد این اوضاع نباشیم، دستگاه‌های متولی نباید اجازه می‌دادند موضوع به این حد برسد به عنوان نمونه در حالی که ما در حال اجرای حکم بودیم دو کیلومتر آن طرف تر برخی در حال ساخت و ساز غیرمجاز بودند.

  وی ادامه داد: اگر اجازه استمرار ساخت و ساز غیر مجاز را بدهیم در واقع خسارتی که در تخریب وارد می شود را بیشتر کرده ایم؛ وقتی در حریم شهر قزوین ساخت و ساز غیر مجاز داریم شهرداری نباید کوتاهی کند تا موضوع به جایی برسد که ساخت و ساز غیرمجاز در حد شهرک سازی شود.

  دادستان قزوین اظهار کرد: مجموعه دستگاه‌های متولی و شهرداری باید پاسخ دهند که چرا در گذشته کوتاهی کرده‌اند تا کار به شهرک‌سازی برسد، اگر امروز با ساخت و ساز غیرمجاز برخورد می‌کنیم جای خوشحالی ندارد؛ چرا که دستگاه قضایی در واقع با نتایج کوتاهی‌های دستگاه‌های متولی برخورد می‌کند که این موضوع تلخ و دردناک است.

  وی افزود: متاسفانه برخی دستگاه ها در پیشگیری از ساخت و ساز غیر مجاز به وظیفه خود عمل نکردند و شرایطی را به وجود آوردند تا به جای اینکه کار با ارشاد و راهنمایی حل شود، کار به دستگاه قضایی برسد و احکام قلع و قمع صادر شود.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
78