جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38857
  تاریخ انتشار : 3 آذر 1392 19:32
  تعداد بازدید : 450

  کاتب خبر داد:

  رفع ایراد شورای نگهبان به اصلاحیه بودجه 92/6درصد از منابع صندوق توسعه قبل از واریز در اختیار دولت

  سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: بر اساس ایراد شورای نگهبان زمانی که 6 درصد از منابع ارزی به صندوق واریز شد دیگر نمی تواند در اختیار بانک ها قرار گیرد بلکه قبل از واریز به صندوق می توان به دولت اختصاص داد.

  رفع ایراد شورای نگهبان به اصلاحیه بودجه 92/6درصد از منابع صندوق توسعه قبل از واریز در اختیار دولت

  غلامرضا کاتب در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان دستور کار کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: در جلسه امروز بررسی طرح احیای سازمان مدیریت، برنامه ریزی و بهره وری به اتمام رسید و بعد از چاپ  به صحن علنی مجلس ارسال می‌شود.

  نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در ادامه طرح مذکور بند مربوط به چگونگی ایجاد این سازمان در استان ها بررسی شد و سازمان مدیریت، برنامه ریزی و بهروری در استان ها زیر نظر این سازمان در استان ها تشکیل می‌شود.

  وی ادامه داد: همچنین رسیدگی به لایحه اصلاح قانون بودجه سال 1392 کل کشور اعاده شده از شورای نگهبان در جلسه امروز بررسی شد که بر اساس ایراد شورای نگهبان زمانی که 6 درصد از منابع ارزی به صندوق واریز شد دیگر نمی تواند در اختیار بانک ها قرار گیرد بلکه قبل از واریز به صندوق می توان به دولت اختصاص داد.

  سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: در لایحه اصلاحیه بودجه 92 آمده بود که از ابتدای سال جاری این 6 درصد اختصاص یابد اما بر اساس نظر شورای نگهبان از ابتدای تصویب قانون این 6 درصد از صندوق توسعه برداشت و در اختیار دولت قرار می گیرد که این ایراد برطرف شود.

  لازم به ذکر است بر اساس لایحه اصلاح بودجه 92، به صندوق توسعه ملی اجازه داده می شود تا حداکثر 6 درصد منابع وارده در سال 92 را به صورت سپرده نزد بانک های دولتی داخلی پس انداز نماید و بانک ها نیز باید تا دو برابر مبلغ سپرده گذاری شده جهت فاینانس داخلی طرح های تملک دارایی های سرمایه ای به بخش خصوصی تسهیلات ارائه دهند. اما با ایراد شورای نگهبان منابع صندوق توسعه قبل از واریز به صندوق می تواند در اختیار دولت قرار گیرد و بعد از واریز دولت نمی تواند در اختیار بانک ها قرار گیرد./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
16