جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38856
  تاریخ انتشار : 3 آذر 1392 19:28
  تعداد بازدید : 600

  قربانی خبر داد:

  تشکیل کمیته ای ملی برای پیگیری وضعیت آلودگی هوای استان خوزستان

  سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، از تشکیل کمیته ای ملی برای بررسی و پیگیری آلودگی هوای استان خوزستان خبر داد و گفت: با توجه به اینکه وضعیت آلودگی هوای شهر اهواز بحرانی است بنابراین قرار است با تشکیل این کمیته وضعیت آلودگی در استان خوزستان کنترل شود.

  تشکیل کمیته‌ای ملی برای پیگیری وضعیت آلودگی هوای استان خوزستان

  محمد حسین قربانی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت،‌ در مورد دستور کار امروز( 3آذر) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس،‌ افزود: ابتدا طرح الحاق یک بند به ماده 524 قانون آیین دادرسی از مواردی بود که مورد بررسی قرار گرفت که بر اساس آن مددجویان تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی اگر در هرجایی محکوم شدند دادگاه نتواند مستمری آنها را توقیف و به نفع طلبکار مصادره کند.

  نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، به حضور رییس جهاد دانشگاهی در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اشاره کرد و ادامه داد: وی در کمیسیون از پژوهشگاه‌های این نهاد از جمله رویان و ابن‌سینا گزارشی را ارائه کرد.

  این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ با یادآوری بررسی وضعیت آلودگی هوا در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس،‌ یادآور شد: با توجه به اینکه وضعیت هوای استان خوزستان بحرانی است و در یک ماه اخیر حدود 20 هزار نفر به دلیل این آلودگی به بیمارستان‌های شهر اهواز مراجعه کرده بودند لذا از مسئولان مربوطه درخواست کردیم تا این مهم مورد بحث قرار گیرد.

  وی،‌ یادآور شد: روز چهارشنبه(29 اردیبهشت) دو نفر از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان به همراه جمعی از مسئولان محیط زیست و وزارت بهداشت و درمان به استان خوزستان رفتند تا آلودگی این شهر را مورد بررسی قرار دهند بر این اساس کمیسیون بهداشت امروز با دعوت از مسئولان وزارت کشور، محیط زیست، ستاد بحران، وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی اهواز و نمایندگان استان خوزستان موارد دست یافته در سفر دو روزه خود به اهواز را جمع‌بندی کرد تا بعد از بررسی، به مجلس ارایه کند و سپس در صحن قرائت شود.

  قربانی،‌ تاکید کرد: با توجه به اینکه آلاینده‌های شیمیایی مانند آلایندگی کارخانه فولاد خوزستان درصد بالایی از آلودگی استان خوزستان را به خود اختصاص داده است بنابراین قرار شد کمیته ملی تشکیل شود تا آلاینده‌های استان خوزستان را پیگیری کند.

  سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اعضای کمیته ملی بررسی آلودگی هوای استان خوزستان، گفت:  این کمیته متشکل از نمایندگانی از سوی وزارت کشور، سازمان استاندارد، محیط زیست، وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، بهداشت و درمان و صنعت، معدن و تجارت است تا معضل آلودگی هوای این شهر شناسایی و کنترل شود./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
7