جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 38834
  تاریخ انتشار : 3 آذر 1392 12:55
  تعداد بازدید : 372

  خودروسازان امیدی به لابی با پلیس ندارند/ امیدواریم بهانه خودروسازان با لغو تحریمها تمام شود

  رئیس پلیس کشور گفت: خودروسازان برای گرفتن مهلت هیچ امیدی به نیروی انتظامی ندارند چرا که ما به قانون عمل می کنیم و امیدواریم پس از اتفاقات خوش ژنو و رفع محدودیتها بهانه خودروسازان نیز پایان یابد.

  سردار اسماعیل احمدی مقدم روز یکشنبه در حاشیه نشست هماهنگی طرح زمستانه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سامانه اطلاعاتی، زمانی و مکانی را راه اندازی کردیم که در زمان حوادث نیروها را سازماندهی کرده و بکار گرفته می شود. ضمن اینکه در طرح زمستانی امسال تخصیص امکانات علمی تر انجام شده و همکاری مردم نیز می تواند در کاهش تصادفات راهگشا باشد.

  وی ادامه داد: امسال در بیشتر ماههای سال شاهد کاهش تصادفات و تلفات بودیم و امیدواریم در 4 ماه باقی مانده نیز این روند کاهشی ادامه پیدا کند.

  رئیس پلیس کشور در پاسخ به سئوال خبرنگاری که از او پرسیده بود آیا خودروسازان برای شماره گذاری خودروهای مورد نظر با پلیس لابی می کنند؟ با رد این موضوع گفت: خودروسازان برای لابی هیچ امیدی به نیروی انتظامی ندارند چرا که پلیس تنها به قانون عمل می کند. ظرفیتهای قانونی دیگری همانند کمیسیونهای حمل و نقل و هیئت دولت وجود دارد که خودروسازان برای تمدید مهلت از آنها بهره می گیرند. خودروسازان برای تمدید مهلت نصب کیسه هوا و ترمز ضد قفل نیز که دارای عقب ماندگی هایی بودند از همین ظرفیت های برای دریافت مهلت استفاده کردند.

  وی ادامه داد: امیدواریم با اتفاقات خوش ژنو و رفع تحریم ها خودروسازان برای ارتقای ایمنی دیگر بهانه نداشته باشند.

  وی با اشاره به خودروهای رها شده در خیابانها تاکید کرد: باید فکری برای این خودروها کنیم. متاسفانه تاخیر در اصلاح تعرفه ها و اعتبارات باعث کند شدن اسقاط خودروها شد ضمن اینکه جابجایی دولت نیز در این امر تاثیرگذار بود. در 8 ماهه امسال میزان اسقاط خودروهای فرسوده 80 درصد کاهش داشته است البته این روند در ماههای اخیر آرام آرام در حال سرعت گرفتن است.

  احمدی مقدم در پاسخ به سئوال خبرنگاری که از او پرسید سازمان محیط زیست مدعی شده برخی خودروها استاندارد یورو 2 را نیز رعایت نمی کنند، گفت: در این مورد باید به صورت مصداقی موارد اعلام شود تا پلیس راهور موضوع را رسیدگی کند اما معمولاً استانداردها بر اساس توافق و در یک جدول زمانی اجرا می شود.

   

  به نقل از :

  www.mehrnews.com

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
24